Jak wyjść z długów i zarobić pieniądze - Sprawdzone i skuteczne metody

Jak wyjść z długów i zarobić pieniądze – sprawdzone i skuteczne metody wyjścia z długów. Jak się pozbyć długów komorniczych. Pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z pętli zadłużenia. Jak zarobić pieniądze, zarabianie przez internet.

Czego nauczyły mnie długi, JAK WYJŚĆ Z DŁUGÓW?, Od jutra nie biorę!, Psychologia

Wonder woman – bądź bohaterką w swoim filmie.

wonder-woman-1016324_1280

Wonder woman to nie fikcja, ale rzeczywistość wielu czytelniczek bloga Jak wyjść z długów. 

Kim jest według mnie wonder woman?

To każda kobieta, która tkwi po uszy w pętli zadłużenia, ma dzieci, wobec których ma gigantyczne poczucie winy, czuje że je zawiodła i że jest złą matką, ale mimo wszystko właśnie dla nich, codziennie kilkakrotnie odsuwa od siebie myśli samobójcze.

Wonder woman to kobieta, która codziennie odbiera telefony od windykatorów, którzy mają dla niej tylko groźby, gorzkie słowa i pogardę, którą ją zarażają i sprawiają, że wierzy, iż nic nie jest warta. A ona mimo wszystko codziennie wstaje do pracy i wykonuje ją, pokonując ogromny lęk, depresję, wyrzuty sumienia.

Wonder woman przychodzi z pracy do domu i bardzo często udaje, że wszystko jest w porządku. Jej mąż / partner najczęściej nie wiedzą, z jakim złem walczy codziennie, często nie mają pojęcia o długach. Bo – choć w większości przypadków – zadłużała się dla rodziny, czuje, że ich zawiodła, czuje, że mąż będzie nią rozczarowany.

Wonder woman uważa, że każdy zasługuje na więcej, niż ona sama. Ona nie ma żadnych praw, bo tak strasznie zgrzeszyła. Musi wszystkich zadowolić, zrobić to z uśmiechem na twarzy.

Dlaczego wonder woman jest superbohaterką?

Dlatego że pomimo tego wszystkiego, właśnie w tym najgorszym okresie swojego życia, właśnie wtedy, gdy jest na dnie depresji i gdy najmniej w siebie wierzy, bo wierzyciele i windykatorzy myślą, że upodlenie dłużnika to najlepsza droga do odzyskania pieniędzy – właśnie wtedy musi dokonać cudu, musi wspiąć się na szczyt swoich możliwości i znaleźć sposób, aby jakoś żyć z długami i wyjść z długów.

I wiesz, co jest najgorsze? że to wcale nikogo nie interesuje. To nie jest medialne, takie historie się nie sprzedają.

Wczoraj zadzwoniła do mnie „pani z telewizji”, chciała mnie zaprosić do udziału w programie o polskich dłużniczkach. Opowiedziałam jej moją historię i moją perspektywę. I czułam, jak jej zainteresowanie z każdym słowem malało. Dlaczego? Dlatego, że lepiej sprzedaje się Polka, która trwoni pieniądze na głupoty, co najmniej raz w roku jest w Egipcie i każdy weekend spędza na melanżu. Bo program ma być o zadłużeniu Polek, a nie o ich historii.

Nie o tym, dlaczego ta Polka się tak zadłuża. Dlaczego kupuje sobie miłość i sympatię otoczenia. Dlaczego czuje, że musi z siebie dawać, że musi wydawać się lepsza niż jest. Dlaczego jest to taką samą chorobą, jak alkoholizm, z tą różnicą, że alkoholik dostaje społeczne przyzwolenie, a nawet zachętę, aby wycofał się  z wykonywania obowiązków i zajął swoją psychiką, leczeniem. Tylko tego się od niego oczekuje. I tego prawa nie daje się dłużniczkom, wręcz przeciwnie. Gdy choroba najmocniej ich dotyka – oczekuje się od nich wyników lepszych niż mają ludzie zdrowi.

Mam nadzieję, że doczekam czasów, gdy w dłużniku będzie się widzieć osobę zagubioną, niekochaną, niedowartościowaną, być może z tragiczną historią dzieciństwa. Bo tacy właśnie jesteśmy. Taka jest według mnie wonder woman. Ratuje wszystkich, kosztem siebie.

od jutra nie biorę

od jutra nie biorę

Od jutra nie biorę! - czyli jak żyć z długami. 

Znajdziesz w nim odpowiedź na pytania:

jak przestać się bać?
 jak rozmawiać z wierzycielami?
 jak cieszyć się życiem, śmiać na co dzień?
 jak pozostać sobą?
 jak być równorzędnym partnerem w każdej rozmowie?
 jak zachować lub odzyskać poczucie własnej wartości?
LINK 

 

Przeczytaj także:
KURS ZA ROK BEZ DŁUGÓW – wnioski po 10 miesiącach kursu
Kiedy powiedzieć dzieciom o problemach finansowych

 

 

 

1 Comment

  1. Beata

    Świetny tekst. Jeśli o mnie chodzi, to cała prawda.

Leave a Reply

Why ask?

Theme by Anders Norén