Jak wyjść z długów i zarobić pieniądze - Sprawdzone i skuteczne metody

Jak wyjść z długów i zarobić pieniądze – sprawdzone i skuteczne metody wyjścia z długów. Jak się pozbyć długów komorniczych. Pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z pętli zadłużenia. Jak zarobić pieniądze, zarabianie przez internet.

Czego nauczyły mnie długi, DEPRESJA, Jak wprowadzać zdrowe nawyki?, JAK WYJŚĆ Z DŁUGÓW?, Przyczyny długów, Psychologia

Poczucie własnej wartości, czyli co mówią o Tobie amplitudy?

self-love-553243_640

Poczucie własnej wartości – coraz częściej słyszymy to hasło i pewnie coraz częściej ignorujemy.  Na zasadzie – im więcej o tym się mówi, tym bardziej wydaje się to oczywiste.

Jednak poczucie własnej wartości nie jest niczym oczywistym, ma jednak decydujące znaczenie dla powodzenia naszych marzeń i projektów.

Poczucie własnej wartości – wymiary

Według Christophe Andre, francuskiego psychiatry, autora „Niedoskonali, wolni, szczęśliwi” (którą to książkę serdecznie Ci polecam), poczucie własnej wartości ma 6 wymiarów.  Omówię je stopniowo w kilku artykułach, w kontekście naszych możliwości wyjścia z długów.

Stabilność – jako wymiar poczucia własnej wartości

Stabilność jest swego rodzaju miernikiem, według którego możemy ocenić nasze poczucie własnej wartości.

Mówiąc o stabilności mamy na myśli rodzaj i siłę reakcji na wydarzenia.

Co to znaczy?

Załóżmy, że w życiu codziennym jesteś pewnym siebie człowiekiem. Działasz, sprawiasz wrażenie skutecznego. Codzienna rutyna. Co się jednak stanie z Tobą w obliczu trudności? Czy Twoja maska pęknie? A co się dzieje w momencie dużego i niespodziewanego sukcesu?

Twoje reakcje na nieoczekiwane wydarzenia to właśnie miara stabilności poczucia własnej wartości. Przy czym nie jest tu do końca ważne, czy wydarzenie jest pozytywne, czy negatywne.

Im bardziej intensywna jest Twoja reakcja, im większa jest amplituda wahań w obliczu trudności, czy sukcesów, tym mniej stabilne jest Twoje poczucie własnej wartości.

Po czym poznać stabilne poczucie własnej wartości?

Działa ono jako niemal amortyzator w obliczu wydarzeń. Ma miejsce znaczące wydarzenie, które zdecydowanie odbiega od codziennej rutyny, ale my w żaden sposób nie zbaczamy z kursu.  Działamy niezależnie od wydarzeń i otoczenia.

Pozostajemy sobą niezależnie od okoliczności, czy rozmówców.

Stabilność a wychodzenie z długów

Jeśli jesteś moim stałym czytelnikiem, lub też już od jakiegoś czasu zdobywasz wiedzę, jak wyjść z długów, zrozumiałeś, że dłużnicy mają duży problem – nie z pieniędzmi, ale właśnie z poczuciem własnej wartości.

Jak to działa?

Załóżmy jesteś na kursie ZA ROK BEZ DŁUGÓW  lub realizujesz swój własny plan wyjścia z zadłużenia.

Robisz to, co do Ciebie należy, nie pożyczasz, uczysz się, sprzedajesz swoje nieużywane rzeczy, szukasz możliwości dorobienia, negocjujesz z wierzycielami.

I nagle bach! – jeden z wierzycieli przekazał sprawę do sądu, lub do komornika. Twój świat się wali, tracisz nadzieję, wszystkie dotychczasowe małe sukcesy przestają się liczyć, znowu myślisz, że jesteś frajerem i nieudacznikiem. Koniec, to się jednak nie uda. Znowu szukasz chwilówek, lub pozwalasz depresji przejąć nad Tobą całkowitą władzę. Zbaczasz z kursu, zamiast dalej robić to, co zacząłeś, ulegasz temu wydarzeniu.

Albo wariant 2

Ups! okazuje się, że poszło Ci bardzo dobrze, okazało się, że po ograniczeniu wydatków udało Ci się uciułać pieniądze na ratę, wpadło Ci coś ze sprzedaży własnych rzeczy – generalnie fantastyczna niespodzianka.

Myślisz sobie, świetnie sobie radzę, mogę sobie pozwolić na nieco luzu. Idziesz na zakupy, albo znowu pożyczasz pieniądze. Pozwalasz, aby to wydarzenie zmieniło Twoje plany.

Jak jest u Ciebie?

Jak oceniasz swoje poczucie własnej wartości? Jaka jest Twoja amplituda – to znaczy, jak mocno zmieniasz swoje reakcje i zachowanie w obliczu nowych wydarzeń / okoliczności? Tylko trochę, czy na całego?

od jutra nie biorę

NOWY PORADNIK 
Od jutra nie biorę! - czyli jak żyć z długami

jak przestać się bać
jak rozmawiać z wierzycielami,
jak zachować dobre zdrowie
jak cieszyć się życiem, śmiać na co dzień
jak pozostać sobą
jak zachować lub odzyskać poczucie własnej wartości.

 

2 Comments

  1. Piotr

    Hej, muszę przyznać, że to jest to niezmiernie ważna kwestia. To jak się sam czujesz, zmienia wszystko wokół ciebie.

  2. Adam

    Dzięki za porady. Kurs zapowiada się ciekawie.

Leave a Reply

Why ask?

Theme by Anders Norén