Jak wyjść z długów i zarobić pieniądze - Sprawdzone i skuteczne metody

Jak wyjść z długów i zarobić pieniądze – sprawdzone i skuteczne metody wyjścia z długów. Jak się pozbyć długów komorniczych. Pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z pętli zadłużenia. Jak zarobić pieniądze, zarabianie przez internet.

Czego nauczyły mnie długi, Jak wprowadzać zdrowe nawyki?, JAK WYJŚĆ Z DŁUGÓW?, Psychologia

Dlaczego tak szybko się poddajemy?

odpoczynek

Trudno powiedzieć o dłużniku, że jest to osoba zdeterminowana i pełna energii. Czytelnicy, którzy do mnie piszą, to najczęściej osoby wyczerpane, na skraju załamania nerwowego.

Są zawiedzeni sobą, otoczeniem i najczęściej nie widzą żadnej nadziei. Są tak wyczerpani, że mają ochotę się poddać – jakkolwiek by to poddanie rozumieć.

24 godziny na dobę myślą o tym, jak wyjść z długów, jak zdobyć pieniądze i wieczorem padają wyczerpani. Często cierpią też na bezsenność.

Poddać się, czy może lepiej….

Ostatnio przeczytałam bardzo ciekawą „myśl”. Z reguły omijam internetowe cytaty  i mądrości, ale ta akurat wydała mi się bardzo sensowna i bardzo pasująca do nas, dłużników.

„Jeśli  jesteś zmęczony – naucz się odpoczywać,

a nie poddawać.”

Czasami każdy, nawet najsilniejszy i najodważniejszy, ma po prostu dość.

Ale czy to znaczy, że mamy się poddać? Zrezygnować z wysiłków, z dążenia do celu. Nie. To jest ten moment, znak, że potrzebujemy odpoczynku. To znak, że trzeba zregenerować siły.

Kiedy następnym razem najdzie Cię ochota, aby siąść, zapłakać i poddać się – po prostu odpocznij. Znajdź sposób, aby zregenerować siły. Zrób coś, co Cię uszczęśliwi, albo choć rozbawi.

Znajdź codziennie sposób na to, aby dać sobie chwilę odpoczynku.

Tu nie da się oszukać. Wyczerpanie to jest kolejny kredyt, który zaciągasz. Kredyt, którego w pewnym momencie możesz nie być w stanie spłacić, nawet jeśli pieniądze przestaną być problemem.

Zostawiam Cię z tą myślą – jeśli jesteś wyczerpany, naucz się odpoczywać, nie poddawać.

Przeczytaj także:

Złe towarzystwo

ZA ROK BEZ DŁUGÓW

Jak wyjść z długów

2 Comments

  1. Bea

    Jak zawsze świetny wpis. Super, że ostatnio pojawiają się tak często. Czuję się dodatkowo zmotywowana do oszczędzania 🙂

    Pozdrawiam!

Leave a Reply

Why ask?

Theme by Anders Norén